ZL shines in NY
Nowy Jork 2018

 

Wystawa Grupy Twórców Złota Linia pt.” ZL shines in NY”2018 


 

 

Od 27 listopada do końca grudnia 2018 r. w A.R Gallery czynna jest wystawa Grupy Twórców Złota Linia pt.” ZL shines in NY”.
Siedemnastu artystów prezentuje malarstwo, grafiki, rysunki, fotografie i ilustracje.
To pierwsza amerykańska ekspozycja grupy, w której udział biorą: Anna Maria Szczerba, MartaZajączyńska- Kowalska, Małgorzata Anita Werner, Yana Yushkevich, Wiera Wanda Kalinowska, Aleksander Majerski, Tomasz Staszewski, Andreas A. Malecki, Małgorzata Kulczyk, Eunice Lazarek, Anna Baran, Joanna Golon, Henryk Lasko, Mona Suchecka, Anna Szymczyk, Mirosław Krzyśków i Janusz Skowron, który jest też kuratorem wystawy. To 48 pokaz sztuki w galerii A.R przy 71 India Street.

Historia grupy rozpoczyna się jesienią 2008 od dyskusji o sztuce w XXI w. na portalu społecznym GL. Wymiana poglądów i dyskusje zaowocowały „Majówką Artystyczną” w Mszanie Dolnej. 3 maja 2009 jest oficjalną datą powstania Grupy Twórców „Złota Linia”, która jest ewenementem na skalę światową; nie posiada stałej siedziby, hierarchii ani określonych planów działania. Mimo, iż paramy się różnymi dziedzinami sztuki, wywodzimy się z różnych kręgów kulturowych, mieszkamy na terenie całej Polski (a część twórców mieszka poza krajem),
znajdujemy czas i ochotę do organizowania wystaw i spotkań. Skład grupy nie jest stały. Są wśród nas akademicy, artyści o bogatym dorobku twórczym, ale także osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze Sztuką. Działania ”Złotej Linii” są działaniami non-profit,
subsydiowane ze składek członków i sponsorów. Od 2009 roku zaprezentowaliśmy się na 23 wystawach, w których udział wzięło ponad 70 twórców.
Kuratorem wystawy jest Janusz Skowron...
7.XII.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto. Janusz Skowron


 


KARYKATURA
karykatura banerek
KARYKATURY NA ŻYWODesign 2018 by MIK